Korony porcelanowe Kraków

Korony porcelanowe dopasowane są kolorem i kształtem do zębów pacjenta. Nie bój się tego, że będą wyróżniać się na tle zębów. Aplikuje się je na zniszczone próchnicą czy osłabione po leczeniu kanałowym zęby. Korony mocować można również na implancie zęba. Korony mocowane są trwale, używa się ich jak zębów naturalnych.

Korony porcelanowe (ceramiczne)

Korony porcelanowe (protetyczne) są stosowane przy rekonstrukcji zębów po leczeniu kanałowym. Zbudowane bez zastosowania metalu korony ceramiczne zapewniają niezwykle naturalny wygląd. To doskonałe rozwiązanie dla zębów przednich z powodu ich walorów estetycznych. Służą do rekonstrukcji zniszczonych zębów własnych, i mocuje się je także na implantach. Zazwyczaj korony nie są mocowane bezpośrednio na implanty. Najpierw do implanta dokręcamy dedykowany łącznik, a do niego dokręcana lub cementowana jest korona porcelanowa.

Korony tymczasowe

Wykonywane są z materiałów takich jak akryl lub kompozyt. Korony tymczasowe wykonywane mogą być również w kilku podstawowych kolorach. Niejednokrotnie korony tymczasowe wykonane z materiałów Luxatemp, Structure II lub Protemp 4 wyglądają wyjątkowo ładnie, nie mniej jednak nie mogą być traktowane, jako ostateczne rozwiązanie. Mocowane są one na zębach na cemencie tymczasowym pacjentom oczekującym na wykonanie korony stałej, zwykle nie dłużej niż na kilka do kilkunastu dni. Korony tymczasowe usuwa się poprzez ich przecięcie lub zbicie. Następnie zacementowane mogą zostać korony porcelanowe.

Korony mieszane

To korony w których główna część (podbudowa) wykonana jest z metalu, a tylko widoczna powierzchnia korony pokryta jest porcelaną o barwie dopasowanej do pozostałych zębów.

Korona dentystyczna (protetyczna) to uzupełnienie protetyczne rekonstruujące koronę kliniczną zęba). Korona protetyczna jest cementowana na ząb lub w przypadku implantów przykręcana do łącznika implantologicznego odtwarzając ząb. Korony wykonuje się z kompozytu, akrylu, stopu metalu olicowanego akrylem, kompozytem albo ceramiką. Kiedyś korony były wykonywane ze złota lub ze stopów metali. Dziś nie robi się już koron ze stopów metali ze względu na brak estetyki.

Komputerowe znieczulenie Kraków
Wybielanie zębów lampą Kraków
Akceptujemy płatność kartą
Finansujemy leczenie zębów
Bezpieczne leczenie kanałowe Kraków
Usówanie próchnicy zębów bez borowania

KONTAKT:

tel.: 515 021 566 ? 12 640 20 50 ? 601 584 946

GABINET 1: os. Kościuszkowskie 6 (przełączka);
GABINET 2: ul. Na Barciach 14 / III – KRAKÓW

Divi WordPress Themes