Ortodoncja

Ortodoncja to dziedzina, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu. Prawidłowy zgryz ważny jest nie tylko dla pięknego uśmiechu, ale i właściwego funkcjonowania zębów. Proste zęby są mniej narażone na próchnicę. Zabiegi ortodontyczne zalecane są dla osób w każdym wieku. Są proste, bezbolesne, a potrafią przynieść długotrwały efekt. Warto zatroszczyć się już dziś o kształtne uzębienie. Ortodonta kraków Zaprasza!

Dobry ortodonta Kraków – zapraszamy!

Usługi

Leczenie wad zgryzu metoda Clear Aligner

Wady zgryzu są możliwe do wyleczenia, nawet w starszym wieku. Clear Aligner jest przyjazną dla pacjentów metodą leczenia wady zgryzu. Koryguje się je przez specjalne przezroczyste nakładki, które zastępują aparaty stałe i ruchome. Stosowanie nakładek jest bezbolesne i higieniczne. Nakładki nie przeszkadzają w mówieniu i są łatwe do wyjmowania, można stosować je więc codziennie, w każdych warunkach. Jest to świetna alternatywa dla standardowych metod leczenia, gdyż znacznie skraca ich czas.

Aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne dopasowywane są do indywidualnych potrzeb klienta. Zalecane są nie tylko dla osób w młodym wieku. Do zębów mlecznych stosowane są aparaty ruchome, łatwe do wyjmowania, które później zastępowane są stałymi. Aparaty stałe zakładane mogą być na okres 18-30 miesięcy. Można nimi wyleczyć nawet ciężkie wady w obrębie szczęki i cieszyć się pięknym zgryzem. Istnieją aparaty zewnętrzne i wewnętrzne, niewidoczne z zewnątrz. O konieczności noszenia aparatów świadczyć może nadmierne ścieranie się zębów, zgrzytanie zębami, odsłanianie się szyjek zębowych oraz odkładający się kamień.

Miniimplanty ortodontyczne

Miniimplanty to miniaturowe śruby ortodontyczne wykonane z tytanu, które pomagają w leczeniu wad zgryzu i poprawiają estetykę szczęki. Umieszczane są w kościach szczęki oraz żuchwy, a także między zębami. Dzięki nim przesunąć można zęby w wybranym kierunku. Umożliwiają ich prostowanie, a także wypełniają przestrzenie międzyzębowe.

Profilaktyka wad zgryzu

Dbanie o prawidłowy zgryz jest ważne już od najmłodszych lat. Profilaktyka polega na motywowaniu dzieci do zachowywania higieny jamy ustnej i uczenia, jak prawidłowo o nią dbać. W przypadku zakładania dzieciom aparatów ortodontycznych stałych oraz ruchomych, instruuje się najmłodszych pacjentów, jak je czyścić. Zęby dzieci mogą się wtedy prawidłowo rozwijać i dobrze służyć im w dorosłym życiu.

Leczenie protetyczne

Narząd żucia u dzieci leczy się zachowawczo i ortodontycznie. Stomatolog ma sprawić, aby czynności żucia po ekstrakcji zostały przywrócone. Lekarze dopilnowują, aby po wszelkich zabiegach zachowany został estetyczny wygląd szczęki. Protezy stosowane u młodych pacjentów oparte są na błonie śluzowej, czasem posiadają również klamry mocujące. Leczenie wymaga współpracy ortodonty i protetyka. Dzięki niemu zapobiega się wadom zgryzu u dzieci i leczy te już istniejące.

Ortodonta Kraków
Wybielanie zębów lampą Kraków
Akceptujemy płatność kartą
Usówanie próchnicy zębów bez borowania
Finansujemy leczenie zębów
Bezpieczne leczenie kanałowe Kraków

KONTAKT:

tel.: 515 021 566 ? 12 640 20 50 ? 601 584 946

GABINET 1: os. Kościuszkowskie 6 (przełączka);
GABINET 2: ul. Na Barciach 14 / III – KRAKÓW

Divi WordPress Themes