Protetyk Kraków

Protetyka to zabiegi mające na celu odtworzenie naturalnego uzębienia pacjenta. Już nie musisz chować swojego uśmiechu. Twoje zęby będą w pełni sprawne i nie do odróżnienia od tych naturalnych. Żuj i śmiej się więc do woli. W trosce o Twoje zdrowie używamy jedynie materiałów biokompatybilnych, które nie wywołują reakcji alergicznych. Protetyk Kraków – zapraszamy!

Usługi

Licówki porcelanowe

To cienkie płatki ceramiki nakładane na powierzchnię zębów, nie wymagają dodatkowego szlifowania. Licówki porcelanowe odporne są na przebarwienia i uszkodzenia mechaniczne, nie zawodzą więc przy codziennych czynnościach.

Licówki porcelanowe Kraków

To cienkie płatki ceramiki nakładane na powierzchnię zębów, nie wymagają dodatkowego szlifowania. Licówki porcelanowe odporne są na przebarwienia i uszkodzenia mechaniczne, nie zawodzą więc przy codziennych czynnościach.

Jesteś niezadowolony z obecnego kształtu zębów?

Chcesz poczuć się pewniej w codziennym życiu i zachwycać wszystkich pięknym uśmiechem?Jednym ze sposobów są licówki porcelanowe. Zapraszamy Cię do naszych gabinetów, gdzie dentysta przeprowadzi dokładną diagnostykę warunków panujących w Twojej jamie ustnej i zaproponuje rozwiązanie dla Ciebie najlepsze.

Co to są licówki porcelanowe?

Licówki to precyzyjne uzupełnienia protetyczne w postaci bardzo cienkich ?płatków? porcelanowych lub kompozytowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych Twoich zębów. Są formą leczenia stomatologicznego z pogranicza protetyki, ortodoncji i stomatologii estetycznej. Wynika to z szerokiego zakresu zastosowań licówek. Dzięki nim możemy szybko i trwale zmienić Twój uśmiech, nie poświęcając przy tym zbyt dużej ilości naturalnych tkanek. Założenie licówek pozwala na wyeliminowanie niedoskonałości zębów, efektem czego są zdrowe, naturalnie wyglądające zęby.

Jakie są rodzaje licówek porcelanowych?

Licówki mogą być pełnoceramiczne ( porcelanowe ) lub kompozytowe. Kompozytowe mogą być wykonane metodą pośrednią lub bezpośrednią ( na jednej wizycie od razu w Twoich ustach ).

W niektórych sytuacjach możemy wykonać licówki non prep, czyli bez szlifowania zębów ( addytywne ).
Jakie są zalety poszczególnych licówek?

Trwałość licówek porcelanowych

Trwałość licówek porcelanowych zależy od systematyczności dbania i od pielęgnacji zębów i jamy ustnej. Ważna jest też jakość własnego uzębienia. Pacjent, który ma wykonane licówki porcelanowe powinien dwa razy w roku przychodzić na wizyty kontrolne.

Licówki porcelanowenie są stosowane:

  • u pacjentów z wadami zgryzu
  • u pacjentów z parafunkcjami
  • u osób chorujących na bruksizm
  • przy braku lub niedostatecznej higienie jamy ustnej
  • w zębach o zbyt małych rozmiarach
  • gdy istnieją braki zębowe w odcinkach bocznych uzębienia, które nie zostały uzupełnione np. za pomocą protez
  • gdy ząb jest mocno zniszczony, lub ma rozległe wypełnienia
  • gdy ząb jest przebarwiony
Korony porcelanowe

Korony porcelanowe dopasowane są kolorem i kształtem do zęba. Nie musisz obawiać się tego, że będą wyróżniać się na tle zębów. Zakłada się je na zniszczone próchnicą lub osłabione po leczeniu kanałowym zęby. Korony umocowywać można również na implantach. Stosowane są głównie na zęby przednie. Korony mocowane są na stałe, używa się ich tak, jak zębów naturalnych. Protetyk Kraków – zapraszamy!

Korony pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne wytwarza się z wysoce wytrzymałej porcelany. Wykazują biokompatybilność, nie wywołują więc reakcji alergicznych i są całkowicie bezpieczne. Są niezwykle wytrzymałe, odpowiednie dla pojedynczych zębów, ale także dla całych grup.

Korony cyrkonowe (bezmetalowe)

Korony cyrkonowe wybierane są szczególnie chętnie przez alergików, gdyż ich materiał nie wywołuje alergii. Korony te wykonywane są na bardzo wytrzymałej podbudowie cyrkonowej, a licowane ostatecznie ceramiką. Perfekcyjnie odtwarzają kształt i funkcje łuków zębowych oraz doskonale imitują naturalne zęby.

Mosty porcelanowe z zastosowaniem szklanego podparcia

Mosty porcelanowe to niezwykle odporne i funkcjonalne uzupełnienia protetyczne. Połączone są z filarami zębowymi, które wypełniają luki w uzębieniu pacjentów. Można wypełniać braki pojedynczych, ale również całych zespołów zębów, dzięki czemu pełen uśmiech powrócić może na twarz pacjenta. Kolor ceramiki dobierany jest do indywidualnych potrzeb, jest więc zawsze idealnie dopasowany.

Odbudowa złamanego zęba na wkładzie koronowo-korzeniowym ceramicznym

Wkłady koronowo-korzeniowe wzmacniają strukturę zęba oraz stanowią podbudowę pod przyszłą koronę protetyczną. Złamane zęby odzyskują stabilność i funkcjonalność. Są silne i odporne na zniszczenia.

Protezy szkieletowe mocowane na zatrzaskach (bezklamrowe)

Protezy szkieletowe to ruchome uzupełnienie braków zębowych. Przenoszą siły żucia przez zęby na kość, przeciwdziałają więc przeciążeniu uzębienia i ułatwiają codzienne czynności. Nie niszczą oklamrowanych zębów, potrafią je dokładnie zszynować i utrzymać ich pozycję. Mogą również powstrzymywać zanik kości. Zęby na nowo stają się mocne, a zgryz zyskuje stabilność.

Protezy akrylowe

Protezy akrylowe używane w celu uzupełnienia braków zębowych. Zazwyczaj stosowane są jako protezy tymczasowe. Są bezpieczne i funkcjonalne, dlatego poleca się je pacjentom. Mogą być w całości lub częściowo wykonane z akrylu.

Protezy natychmiastowe

Protezy natychmiastowe to ruchome uzupełnienie protetyczne. Zakłada się je natychmiast po usunięciu uszkodzonego zęba. W szybki sposób można przywrócić naturalny i zdrowy wygląd uzębienia. Są łatwo adaptowalne, nie utrudniają mówienia i innych codziennych czynności.

Miniimplanty stabilizujące protezy przy bezzębiu

Miniimplanty zapewniają stabilizację protezy szczęki dolnej. Są niezwykle solidne dzięki temu, że wykonane są z tytanu. Miniimplanty pełnią rolę korzenia zęba, na którym mocuje się kulkę łączoną z zaczepem w protezie. Znacząco ułatwiają codzienne czynności osobom, które noszą protezy.

Onlay i Inlay - kompozytowe lub ceramiczne wkłady i nakłady, służące do odbudowy dużych ubytków zębowych

Onlay (wkłady) i Inlay (nakłady) to kosmetyczne wypełnienie w samej koronie zęba. Te niezwykle estetyczne i precyzyjnie wykonane nakłady używane są, kiedy ubytki zębowe są dość znaczne. Dzięki wkładom, rekonstrukcja kształtu anatomicznego uzębienia jest możliwa. Onlay i Inlay przytwierdzane są do zęba za pomocą klejów żywicznych, nie wywołują więc reakcji alergicznych. Nie ulegają przebarwieniom i są niezwykle praktyczne.

Komputerowe znieczulenie Kraków
Wybielanie zębów lampą Kraków
Akceptujemy płatność kartą
Usówanie próchnicy zębów bez borowania
Protetyk Kraków
Bezpieczne leczenie kanałowe Kraków

KONTAKT:

tel.: 515 021 566 ? 12 640 20 50 ? 601 584 946

GABINET 1: os. Kościuszkowskie 6 (przełączka);
GABINET 2: ul. Na Barciach 14 / III – KRAKÓW

Divi WordPress Themes