Rehabilitacja

Zabiegi rehabilitacyjne stosowane w naszym gabinecie pozwolą Ci zrelaksować się i zapomnieć o otaczającym świecie. Dzięki starannie prowadzonym zabiegom fizjoterapeutycznym oraz masażom odpocznie również Twoje ciało. Mięśnie się rozluźnią i zaczną prawidłowo pracować. Odczujesz zmianę już po kilku wizytach.

Usługi

Szyny relaksacyjne

Szyny relaksacyjne są wygodnym i prostym urządzeniem, stosowanym w przypadkach bruksizmu, czyli patologicznego zgrzytania zębami czy zgryzu zaciskowego. To przezroczysta, niewyróżniająca się w jamie ustnej nakładka, odlewana na podstawie wycisków zębów. Redukuje intensywność aktywności mięśni żwaczy, obniża również napięcie mięśniowe oraz chroni zęby przed ścieraniem. Twoje zęby będą mogły wreszcie odpocząć i zapewnić Tobie zdrowy sen.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jednym z podstawowych elementów rehabilitacji. Podczas masażu pacjent leży wygodnie na specjalistycznym stole do masażu, aby jego mięśnie mogły się w pełni rozluźnić. Terapeuta za pomocą rąk oddziałuje na organizm pacjenta różnymi bodźcami mechanicznymi. Czas trwania masażu klasycznego uzależniony jest od wielkości i wagi danej części ciała, która jest masowana. Masaż klasyczny jest przyjemny, relaksuje pacjenta i rozluźnia spięte miejsca.

Rehabilitacja stawu skroniowo-żuchwowego

Podczas rehabilitacji stawu skroniowo-żuchwowego wykonuje się zabiegi terapii manualnej, czyli mobilizację tkanek miękkich na zewnątrz i wewnątrz ust. Stosuje się również mobilizacyjne techniki na szyjnym i piersiowym odcinku kręgosłupa oraz na samych stawach skroniowo-żuchwowych. W ramach rehabilitacji przeprowadza się także kinezyterapię nakierowaną na okolice żuchwy i szyjny odcinek kręgosłupa. To ćwiczenia, które mają wzmocnić mięśnie stawów, zrelaksować pacjenta i zniwelować poczucie dyskomfortu.

Masaż leczniczy

Masaż leczniczy pomaga w walce z bólem kręgosłupa, mięśni lub stawów. Masaż opiera się na technikach współczesnych metod masażu głębokiego, terapii punktów spustowych i leczeniu dysfunkcji tkanek mięśni. Jego głównym zadaniem jest leczenie chorób i przewlekłych schorzeń oraz niwelowanie poczucia dyskomfortu. Pacjent wychodzi z gabinetu zrelaksowany i pewny siebie.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich to zabieg, którego celem jest zmiana struktury i ograniczeń mięśni. Zmniejsza ich bolesność, wzmacnia postawę i poprawia płynność ruchów. Masaż przygotowuje tkanki do terapii. Podczas zabiegu terapeuta używa swoich palców, kostek palców, pięści, łokcia oraz przedramienia, a ruchy są bardzo powolne i subtelne. Pacjent czuje się wypoczęty i zadowolony.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny oddziałuje na sferę psychiczną i fizyczną pacjenta. Odpręża i relaksuje pacjenta oraz rozluźnia napięte mięśnie. Rozluźnia również całe ciało i pozwala oderwać się od stresu. Stosowany może być po treningach czy silnym wysiłku fizycznym. Zalecany jest osobom w każdym wieku.

Terapia bólu

Terapię bólu stosuje się, aby zwalczyć lub obniżyć dolegliwości bólowe do czasu postawienia konkretnej diagnozy związanej z przyczyną bólu u pacjenta. Ból leczy się poprzez zastosowanie fizykoterapii, kinezyterapii i pozycji ułożeniowych. Z nami pokonasz ból na długi czas.

Komputerowe znieczulenie Kraków
Wybielanie zębów lampą Kraków
Akceptujemy płatność kartą
Usówanie próchnicy zębów bez borowania
Finansujemy leczenie zębów
Bezpieczne leczenie kanałowe Kraków

KONTAKT:

tel.: 515 021 566 • 12 640 20 50 • 601 584 946

GABINET 1: os. Kościuszkowskie 6 (przełączka);
GABINET 2: ul. Na Barciach 14 / III – KRAKÓW

Divi WordPress Themes