Stomatolog dziecięcy Kraków

Leczenie stomatologiczne dzieci wymaga wyjątkowego podejścia do najmłodszych pacjentów. Często są to ich pierwsze wizyty u dentysty, które będą miały wpływ na ich późniejsze doświadczenia w gabinecie stomatologicznym. Stomatolog dziecięcy to lekarz który zadba o bezstresowy przebieg zabiegu. Jednocześnie bardzo ważne jest, by dbać o zęby już od najmłodszych lat i nie zaniedbywać leczenia zębów mlecznych.

Wykwalifikowany personel zadba o przyjazną i rodzinną atmosferę, aby nawet najbardziej kapryśny mały pacjent czuł się dobrze i pozwolił na wykonanie badania bez jakiegokolwiek przymusu.

DentimedPlus to gabinet przyjazny dzieciom. Miła, rodzinna atmosfera i wykwalifikowany personel powodują, że ulegają nam nawet trudni mali pacjenci.

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego

Pierwsza wizyta stomatologiczna powinna mieć miejsce w ciągu sześciu miesięcy od wyżęcia się pierwszego zęba dziecka. Niektóre tematy, które są często omawiane ze stomatologiem podczas pierwszej wizyty dziecka obejmują:

  • zastosowanie smoczka
  • wyżynanie się zębów
  • karmienie piersią a zęby
  • higiena jamy ustnej
  • dyskusja na temat diety dziecka
  • techniki mycia zębów u dziecka

Stomatolog dziecięcy Kraków – zapraszamy!

Usługi stomatologii dziecięcej

Leczenie zębów mlecznych i stałych niedojrzałych

Zęby mleczne to pierwsze zęby człowieka. Poprzedzają one zęby stałe, które wyrastają w późniejszym okresie. Jeśli więc nie będą właściwie leczone, ich choroby mogą przenieść się na uzębienie stałe. Zęby mleczne mogą być poddawane tym samym zabiegom stomatologicznym, co zęby stałe.

Profilaktyka próchnicy

Właściwe dbanie o stan uzębienia najmłodszych jest niezwykle istotne dla ich prawidłowego rozwoju. Przyczyną próchnicy jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Profilaktyka próchnicy to działania edukacyjne, które pomogą dzieciom w wykształceniu właściwych nawyków, takich jak mycie zębów po każdym posiłku. Ważne jest również przekonanie najmłodszych do regularnych wizyt u stomatologa. Uchroni to małych pacjentów przez chorobami jamy ustnej.

Stomatolog dziecięcy Kraków
Wybielanie zębów lampą Kraków
Akceptujemy płatność kartą
Usówanie próchnicy zębów bez borowania
Finansujemy leczenie zębów
Bezpieczne leczenie kanałowe Kraków

KONTAKT:

tel.: 515 021 566 ? 12 640 20 50 ? 601 584 946

GABINET 1: os. Kościuszkowskie 6 (przełączka);
GABINET 2: ul. Na Barciach 14 / III – KRAKÓW

Divi WordPress Themes